O nas

Dworek Separowo to wyjątkowy obiekt, położony w malowniczej okolicy jeziora Strykowskiego. Jego sielski klimat i otoczenie przywołuje na myśl historię “Pana Tadeusza”.

 

HISTORIA

Miejscowość Separowo powstała prawdopodobnie w latach 30 XIX wieku. Na początku znajdował się tam jedynie folwark, który był własnością Hipolita Kierskiego. W 1871 r. w Separowie zmarł Aleksander Trąmpczyński, który brał udział w powstaniu listopadowym. Sam folwark w latach 80 został własnością seminarium duchownego w Poznaniu i liczył około 150 mieszkańców. Pod koniec XIX wieku dla zarządców wybudowano dwór wraz z otaczającym go parkiem. Po II Wojnie Światowej na bazie pozostałości folwarku utworzono Państwowe Gospodarstwo Rolne, zlikwidowane ustawowo na początku lat 90. XX wieku. W 2003 roku przeprowadzony został generalny remont, a na terenie parku została wybudowana Wozownia, której wnętrza zapewniają nocleg dla naszych gości.
Dworek Separowo należy do polskiego rejestru zabytków, a w naszym parku znaleźć można pomniki przyrody – ponad 300 letnie dęby!

 

WNĘTRZA

Zachowując zabytkowy charakter obiektu do wnętrz wplatamy nowoczesne elementy takie jak welurowe sofy czy pikowane zagłówki. Wszystkie pomieszczenia zachwycają drewnianymi belkami podtrzymującymi sufit, która nadaje miejscu wyjątkowy, rustykalny klimat. Na parterze obiektu znajdują się sale jadalniane, wszechstronny korytarz, łazienki oraz wyjście na taras. Na piętrze znajdziemy 3 duże sypialnie. W drugim budynku – Wozowni do użytku oddajemy strefę relax, w której znajduje się stół bilardowy, zapewniający idealną rozrywkę dla gości. Pokonując schody znajdziemy kolejne 3 duże sypialnie oraz kuchnię, która pozostaje do dyspozycji dla wszystkich śpiących w obiekcie. Łącznie w obiekcie możemy zapewnić nocleg dla nawet 30 osób.

DOJAZD

Separowo położone jest w odległości 40 km od Poznania, w gminie Granowo, w niedalekiej odległości od Stęszewa oraz Buku. Ze stolicy Wielkopolski dojechać można tam przez Komorniki lub Niepruszewo.